Recenzja w Kurierze Bytowskim
Tuesday, 08 April 2008 22:46

Utwory lekkie i przyjemne, standardy jazzowe pochodzące z czterech stron świat, zaprezentował studencki zespół Zagan Acoustic na wtorkowym koncercie z cyklu „Muzyka na zamku”. - Program jest odpowiedni do okazji. To mieszanka klasyki, ale zarazem utworów lekkich. Muzyka w bardzo dobrym gatunku, a co ciekawe skrzypcom i wiolonczeli towarzyszy akordeon, który ostatnio walczy o swoje miejsce na salonach – witał na ostatkowym koncercie 5.02. Andrzej Zawilski z gdańskiej Akademii Muzycznej.

Młody studencki zespół grał w składzie: Joachim Łuczak – skrzypce, Aleksandra Kuczewska – wiolonczela oraz twórca grupy Paweł Zagańczyk – akordeon. Zgodnie z zapowiedzią artyści zaprezentowali utwory z różnych stron świata.

Jako pierwsze usłyszeliśmy dwa dzieła argentyńskiego kompozytora Astora Piazzolli. W bogatym repertuarze znalazł się również utwór polskiego twórcy Krzesimira Dębskiego, znanego chociażby z muzyki do filmu „Ogniem i mieczem”. Z zachwytem wysłuchano standardu jazzowego „Now York, New York”, rosyjskiego utworu „Ciemna noc”, do którego gdańscy muzycy stworzyli własną aranżację. Gorące rytmy wprawiły słuchaczy w tak doskonały nastrój. Kilkukrotnie proszono o bis. Życzenia zostały spełnione.

 

Powrót

 

Recenzja w Kurierze Bytowskim

zagan-acoustic-logo