Wywiad dla portalu Ciechanów Online
Tuesday, 08 June 2010 22:46

Zagan Acoustic to Twój zespół, w jakim składzie i gdzie można Was usłyszeć?

Niedawno minęły trzy lata od momentu pierwszego koncertu zespołu Zagan Acoustic. Od tego czasu wykonaliœmy około 250 koncertów w Polsce, Słowacji, Niemczech i Szwajcarii. Z zespołem na co dzień współpracuje wielu instrumentalistów. Pracujemy również z aktorami W maju 2009 roku dzięki przychylnoœci Centrum Kultury i Sztuki w Pruszczu Gdańskim zespół dokonał premiery baœni symfonicznej Sergiusza Prokofiewa „Piotruœ i Wilk” zaaranżowanej przez Joachima Łuczaka z zastosowaniem ciekawego dotšd nie praktykowanego instrumentarium. Na scenie obok muzyków w roli narratora wystšpił właœnie aktor Pan Wiktor Zborowski. Podczas Ciechanowskiej Gali zespół wystšpił w składzie akordeon klarnet i kontrabas.

Skąd wziął się pomysł na zespół?

Będąc jeszcze na studiach wspólnie ze znakomitym skrzypkiem Joachimem Łuczakiem zagraliœmy wspólnie kilka utworów na akademickim koncercie. Występ wówczas spotkał się z uznaniem publicznoœci i otrzymaliœmy po nim pierwsze propozycje koncertów.

Jaką muzykę wykonujecie?

Zagan Acoustic ma w repertuarze wiele programów muzycznych. Na koncertach najchętniej prezentujemy Tango Polskie, kompozycje Astora Piazzolli oraz muzykę różnych narodów. Obecnie przygotowujemy program pt. Ocalić od zapomnienia na który składać się będą kompozycje Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego oraz Kabaretu Starszych Panów.

W styczniu zagrałeœś na Gali 2010. Twój występ został przyjęty bardzo ciepło przez ciechanowskš publicznoœć. Pochodzisz z Ciechanowa, ale już tu nie mieszkasz, jak wspominasz okres życia i edukacji muzycznej z czasów kiedy tu mieszkałeœ?

W 1994 roku rozpoczšłem edukacje w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w klasie akordeonu Pana Zdzisława Sychowskiego. Już wtedy jako uczeń tej szkoły miałem okazję występować podczas gali noworocznej w Centrum Kultury.

Pamiętam, że podczas jednego z koncertów występowała na nim również Dorota Rabczewska. Mieliœmy wtedy pewnie dwanaœcie może trzynaœcie lat.

Po czterech latach nauki w PSM w Ciechanowie kontynuowałem naukę gry na akordeonie w Państwowej Szkole Muzycznej w Mławie. Mławska klasa akordeonu była wówczas jednš z najlepszych klas w Polsce. W ubiegłym roku ukończyłem z wyróżnieniem Akademię Muzycznš im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

 

Powrót

 

Wywiad dla portalu Ciechanów Online

zagan-acoustic-logo