jaroslaw-stokowski

Jarosław Stokowski urodził się 7 kwietnia 1986 roku. Już od najmłodszych lat zaczął interesować się muzyką. Początkowo uczył się gry na instrumentach klawiszowych. Mając 14 lat rozpoczął naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku, ucząc się gry na trąbce. Po dwóch latach edukacji postanowił spróbować swoich sił w grze na kontrabasie. Zgłębiając wiedzę klasycznej gry na tym instrumencie, interesował się także muzyką jazzową i rozrywkową przez co bardzo często sięgał również po gitarę basową. Jeszcze jako uczeń szkoły muzycznej rozpoczął współpracę w charakterze muzyka orkiestrowego z Płocką Orkiestrą Symfoniczną.

W 2008 roku rozpoczął edukację w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie kontrabasu Sebastiana Wypycha. W czasie studiów zdobył bardzo duże doświadczenie grając jednocześnie klasykę jak i rozrywkę. Jako kontrabasista klasyczny współpracuje zarówno z wyżej wspomnianą Płocką Orkiestrą Symfoniczną jak również z Elbląską Orkiestrą Kameralną, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Filharmonią Bałtycką, Orkiestrą Symfoników Gdańskich czy też World Orchestra Grzecha Piotrowskiego. W 2011 roku miał zaszczyt koncertować wraz z Orkiestrą Sinfonia Varsovia na Festiwalu Światowych Orkiestr Symfonicznych w Moskwie. W 2013 roku uzyskał tytuł magistra w klasie kontrabasu Janusza Dobrowolskiego.

Pierwszym zespołem do którego został zaproszony był zespół Meadow Quartet, z którym koncertuje i zdobywa liczne nagrody na festiwalach i konkursach po dziś dzień. Chwilę później dołączył do zespołu Zagan Acoustic. Razem z Pawłem Zagańczykiem i Piotrem Słopeckim współtworzy zespół aktorki i wokalistki Emilii Komarnickiej. Jest też kontrabasistą Gaby Janusz.

Jarosław Stokowski ma również na swoim koncie współpracę z uznanymi muzykami jazzowymi takimi jak: Tomasz Sowiński, Piotr Mania, Grzech Piotrowski, Grzegorz Lewandowski, Krzysztof Krakowski, Dariusz Herbasz, Artur Jurek, Paweł Kaczmarczyk, Marcin Wasilewski, Robert Luty, Leszek Dranicki, Marcin Jahr. W 2013 roku dołączył do zespołu Adama Wendta – Adam Wendt Acoustic Set.

www.jaroslawstokowski.pl

 

 

Powrót

 

zagan-acoustic-logo

jaroslaw-stokowski